سیستم های مهندسی پزشکی

1-تجهیزات مهندسی پزشکی:

با توجه به بالا رفتن قیمت تجهیزات پزشکی و وضعیت اقتصاد ایران که با توجه به تحریم هایی گه از طرف ابر قدرت ها و استکبار جهانی به وجود آمده ما بر آن شدیم تا تعمیر و ساخت تجهیزات پزشکی و بازسازی آنها را در دستور کار خودمان قرار دهیم. لذا مهندسین توانمند این مجموعه با مهارت های روز افزون سعی در کمک به هموطنان عزیز نموده اند از تمام همشهریان عزیز خواهشمندیم که ساخت و تولید این تجهیزات را به ما بسپارند

در مهندسی پزشکی با تلفیقی از علوم مهندسی برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه ساخت و نگهداری تجهیزات و نیز ساخت ابزارهای پزشکی برای کاربردهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها مد نظر است. این رشته کاربرد علوم فنی و مهندسی در یاری‌رساندن به پزشکان در تشخیص و درمان بیماری‌ها است.

مهندسی پزشکی یکی از تازه‌ترین رشته‌هایی است که قدم به عرصه دنیای فناوری جهانی نهاده و این رشته بدین منظور شکل یافته تا پزشکان را در تشخیص و درمان یاری دهد. مهندسی پزشکی دقت و تنوع در تشخیص را گسترش داده‌است به‌طوری‌که تشخیص بدون دستگاه‌ها امکان‌پذیر نیست. تاکنون دستگاه‌هایی از جمله EEG ،ECG ،MRI ،CT-Scan کمک بسیار بزرگی به پزشکی نموده‌اند و هم راستای وسایل تشخیصی وسایل و ملزومات درمانی گسترش یافته تا بیماران را به گونه‌ای تحت درمان قرار گیرند که می‌توان سمعک، ونتیلاتور، دیالیز (تراکافت)، فراصوت (اولتراسوند) و کاربردهای گوناگون لیزر را نام برد.

تجهیزات آزمایشگاهی

بن ماری

دستگاه آنالیزور

هود میکروبیولوژی

انکوباکتر باکتری شناسی

سل کانتر

سانتریفیوژ

 

تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات عمومی

فشار سنج/مانومتر

پالس اکسیمتر

سونوگرافی

فیزیوتراپی

اتوکلاو

UV

تجهیزات اتاق عمل

ساکشن

الکتروکوترو

ونتیلاتور

پمپ سرنگ/سرم

سیالاتیک

ماشین بیهوشی

تخت کنترلی

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.